top of page

Педагогічний колектив
Щасливського ліцею

   Освітній простір – це не лише оновлення шкільних будівель, навчальних кабінетів, спортивних майданчиків і т. ін., а й професійно-компетентний, умотивований учитель, який вміє швидко адаптуватися в нестабільних умовах, здатний до ризику, самостійного вибору сфер діяльності, і, звичайно, щасливі діти.

Наш колектив – професійна команда, в якій поєднуються досвід і молодість, мудрість та ентузіазм. Колектив стабільний. Відсутня плинність кадрів.

Періодична потреба у поповненні штату вчителів напряму пов’язана з поступовим ростом кількості учнів у школі.

Широкий контингент учнів, педагогів, велика матеріально-технічна база… Все це робить Щасливський НВК далеко за рамки звичайної сільської школи, це – складний механізм, непростий в управлінні та в роботі. Але завдяки згуртованості команди педагогів, ми крок за кроком долаємо різні труднощі та перепони на шляху.

У своїй роботі ми пам’ятаємо, що наші успіхи та невдачі напряму залежать від ступеня єдності колективу, його професіоналізму, бажання рухатися вперед, вдосконалюватися.

DSC_3376.jpg
Рисунок10.jpg

Однією з головних компетентностей НУШ є «навчання впродовж життя». Це стосується не тільки дітей, а й нас – вчителів. Учитель самостійно визначається з тим, у яких семінарах, тренінгах, конкурсах, «школах НУШ» брати участь, проходити чи не проходити сертифікацію.

Наші вчителі за власною ініціативою стають учасниками науково-методичних заходів. Серед них – онлайн курси, вебінари, заходи на освітній платформі EdEra, участь у яких заочна. Окрім того, серед заходів такого характеру науково-практичні конференції Всеукраїнського та Міжнародного рівнів. Роль наших педагогів у них не обмежується пасивною присутністю. Вони готують свої виступи, презентації, публікують тези, статті у збірках матеріалів цих заходів. Нерідко групи наших вчителів стають учасниками виїзних семінарів на Закарпатті, у Трускавці, Львові, Харкові, Києві тощо.

Колектив Щасливського ліцею здійснює інноваційну діяльність, педагоги опановують та впроваджують у практику роботи концепцію Нової української школи, всеукраїнський експеримент з реалізації освітньої програми НУШ (за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти»), програму «Використання хмарних сервісів у навчально-виховному процесі», програму Академії Smart Kids, проєкт «Сінгапурська математика», беруть участь в Міжнародних освітніх проєктах British Council. Широко впроваджуються LEGO-технології. Крім того, наш заклад – учасник інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Я – дослідник», реалізація якого створює умови для впровадження дослідницького методу навчання з використанням ІТ та STEM-технологій.

DSC_0934.JPG
DSC_0007.JPG

Сьогодні у нашій школі розгорнута активна робота з підготовки до реалізації стандарту НУШ у середній ланці. Адміністрація закладу та педагоги – учасники онлайн-курсу "Нова українська школа: перехід на наступний рівень". Крім цього, ми продовжуємо роботу над підвищенням кваліфікації педагогів, обміном досвідом з іншими закладами освіти та в межах нашої школи, враховуючи принцип наступності від початкової до середньої освіти.

Якраз академічна автономія і надає такі можливості. Учитель повинен фахово зростати, черпати нові ідеї.

Дуже важливо на всіх етапах розгортання НУШ обмінюватися думками, коригувати спільну діяльність, уникати помилок. У Щасливому проводяться круглі столи з проблем розвитку НУШ у початковій школі спільно з сусідніми закладами освіти Вороньківським ОНЗ, дитячим садочком с. Щасливе та Пролісківською філією. Проводимо педради із залученням керівників закладів освіти району, м. Києва, на яких обговорюються важливі питання, зокрема – творчий розвиток учителя та його потенціалу.

Учителі закладу займаються інноваційною, дослідницькою діяльністю. Є певний результат: У 2020 р. за значний внесок у розвиток освітньої галузі Київщини закладу вручено відзнаку «Лідер освіти Київщини – 2020».

Щасливський ліцей 3 роки поспіль отримував «Золоту медаль» на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти». Щасливські педагоги вибороли медаль у номінації «Створення і впровадження сучасних засобів навчання, продуктів, програм, систем і комплексних рішень для підвищення якості освіти».

Ці нагороди – визнання творчих напрацювань колективу щодо втілення засадничих ідей Нової української школи, створення сучасного освітнього середовища, в якому всі учні та вчителі мають можливості зростання і самореалізації.

bottom of page