top of page
  • Facebook
4.png

Звіт директора Щасливського ліцею перед громадськістю 2024

 
 
Все про школу. Go!.png

Перед завершенням навчального року нам необхідно зробити погляд у минуле, оцінити наші здобутки. Традиційно у першій половині червня ми зустрічаємося у колі керманичів Пристоличної громади, її активних мешканців, батьків наших вихованців, колег, представників Шкільного дому, щоб підбити підсумки 2023-2024 навчального року.

Оновлення освітнього середовища

Попри труднощі воєнного стану, Щасливський ліцей робить освітнє середовище сучасним і дружнім до дитини. Це є можливим, бо ми маємо надійну підтримку і депутатського корпусу, і сільської ради, і Управління гуманітарного розвитку, і Київської обласної адміністрації.

За минулий навчальний рік нам вдалося облаштувати понад 1000 м2 укриття, створити кабінет безпеки, кабінет військової підготовки, домедичної підготовки. Нами обладнано сучасний кабінет інформатики та фізики, біля шкільного лісу створено сучасні спортивні локації з футболу, боксу, волейбольний і баскетбольний майданчики. Встановлено додаткове тренажерне обладнання та спеціальне покриття на біговій доріжці, обладнано стрибковий сектор. Маємо гарні безпекові умови навчання дітей у Пролісківській філії.

Кожен навчальний кабінет у головному корпусі, корпусі №2 та у філії оснащений сучасним мультимедійним обладнанням. Кількість таких навчальних приміщень становить понад 70.

На літо у планах розпочати облаштування додаткового приміщення укриття площею 500 м2. Це пов’язано зі зростанням контингенту учнів та створенням нових локацій для позашкілля: танцювальної зали, STEM-кабінету, зали гімнастики, тренувальної зали.

Незабаром повинно розпочатись утеплення фасаду школи, що є надзвичайно важливим для економії енергоресурсів.

Багато уваги приділяємо створенню зовнішнього освітнього середовища. Сьогодні ми маємо чотири основних рекреаційних локації для проведення занять і дозвілля дітей. Цього року зусиллями учителів, батьків і дітей з’явився новий яблуневий сад, молоді ялинки, дубки, клени і липи, які стали справжньою окрасою закладу та Щасливого.

Ми взяли шефство над доглядом за Алеєю Слави. Таким чином наша школа вшановує пам'ять про загиблих односельчан.

Територія школи є комфортною і безпечною. Декілька років тому ми встановили паркан, а також сучасну систему відеоспостереження та оповіщення.

До речі, висловлюємо подяку службам сільської ради, які поновили розмітку на дорогах біля школи та у місцях, де діти переходять дорогу. В планах – встановлення дорожніх манекенів у таких місцях на переходах.

Контингент учнів

Навчальний рік було проведено в очному форматі. Ми зберегли контингент учнів. Приємно відзначити, що за цей навчальний рік більше 100 дітей повернулися з-за кордону. Окрім того, ми прийняли 155 діток із окупованих територій.

У Щасливському ліцеі на кінець 2023-2024 н.р. нараховувалося 1653 учні (з них 95 учнів Пролісківськоі філіі), а це 54 класи, з них закінчило 11-й клас 119 учнів. У наступному навчальному році стане більше на один клас паралелі теперішніх 4-х та 5-х класів (тобто планується 5 пʼятих та 7 шостих класів). Тобто всього нараховуватиметься 1697 учнів та 56 класів.

Про освітні втрати та розриви у знаннях

Сьогодні кожен розуміє, як гостро постало питання з освітніми втратами учнів.

У Щасливому ми розробили план роботи щодо подолання освітніх втрат. За запитами учнів, які виявили бажання, педагоги проводили консультації з базових дисциплін. Ми зробили акцент на навчальних заходах: провели низку брейн-рингів, учнівських конференцій з предметів, налагодили співпрацю із закладами професійно-технічної освіти, вишами та навіть банківськими установами для проведення профорієнтаційних занять для учнів. Провели предметні тижні з базових дисциплін.

Окрім того, зробили акцент на моніторингу освітніх втрат учнів. Учителі-предметники провели традиційне вступне діагностування на початку року, проміжний контроль по завершенню І семестру та підсумковий в кінці року.

Також відповідно до рішення Пристоличної сільської ради та управління гуманітарного розвитку учні 4-х та 9-х класів взяли участь у дослідженні частки залишкових знань і рівня освітніх втрат. Ми довели відома батьків результати моніторингу.

У вересні також буде проведено вхідне тестування для учнів.

Цього року участь учнів в олімпіадах і конкурсах є відносно невисокою. Цьогоріч маємо 61 призове місце на ІІ (регіональному) етапі предметних олімпіад, а також 11 призових місць на ІІІ (обласному). Таким чином, цього року на області ми здобули на 5 призових місць більше, ніж минулого.

Дається взнаки психологічне виснаження дітей, вчителів і батьків, а як наслідок – відсутність мотивації. Вважаємо, що цю ситуацію потрібно виправляти. Ми вже працюємо над створенням динамічних творчих груп для підготовки до участі в олімпіадах і конкурсах наступного навчального року.

Підвіз учнів

Цього року 3 шкільних автобуса здійснювали по 4 рейси маршрутом Чубинське-Проліски-Табір. Кількість таких рейсів залежить від запитів учнів і географії їх місцезнаходження.

Ми забезпечуємо підвіз учнів, які мешкають у Пролісках, Чубинському, на Таборі.

Цього року ми регулярно здійснювали підвіз 303 учнів трьома шкільними автобусами із Чубинське (120), Проліски (93) району Табору (90).

Профільна освіта

Ми маємо вже сьогодні дбати про комфортні умови навчання для учнів та створення освітнього середовища для якісної освіти в старшій школі, яка наразі в Україні перебуває в стані реформування.

У Щасливському ліцеї вже в цьому навчальному році створено багатопрофільний ліцей у старшій школі із 4 профілями: спортивний, економіко-правовий, інформатико-технологічний, математичний.

Цілком імовірно, що у 2024-2025 н.р. ми продовжимо роботу як Щасливський академічний ліцей. Окрім того, Пристоличне управління гуманітарного розвитку та Київська обласна державна адміністрація підтримують ідею створення окремого багатопрофільного ліцею, який може запрацювати в Щасливому вже в 2025 році.

Рання профілізація при цьому буде впроваджуватися у середній ланці поступово, з урахуванням сучасних освітніх тенденцій та освітніх запитів учнів.

Підвищення професійної майстерності

Цього навчального року педагогічні працівники проходили курсову перепідготовку при новоствореному Пристоличному центрі професійного розвитку педагогічних працівників, який запрацював і успішно співпрацює із закладами освіти в громаді. Окрім того, наші педагоги підвищують кваліфікацію у КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», НПУ ім. М.П. Драгоманова, ДНУ «ІМЗО», Інститутом педагогіки НАПН України, на численних освітніх онлайн платформах «Освіторія», «EdEra», «Prometeus», ГО «ІППО», тренінгах від Британської Ради в Україні, у співпраці з ТОВ «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ» тощо (це далеко не повний їхній перелік).

Ми започаткували роботу освітнього цифрового хабу, який вже встиг перетворитися на справжній освітянський осередок співпраці та обміну досвідом.

Виховний процес

Школа – осередок дитинства та мрій, де перші життєві кроки роблять її майбутні покоління.

Пріоритетом у вихованні учнів є патріотичний напрямок, який реалізується через освітньо-виховні, інформаційні, культурологічні та військово-патріотичні заходи: День Державного Прапора, День знань, День Українського козацтва, День Гідності та Свободи, День пам’яті жертв Голодоморів, День Збройних сил України, День Святого Миколая, День Соборності України, День вшанування подвигів учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Яскравою родзинкою є проведення літературно-музичних композицій присвячених величним постатям – П.П. Чубинському, Лесі Українки, Т.Г. Шевченку.

Завдяки спільним зусиллям, ми зібрали кошти для допомоги воїнам-захисникам, придбали 2 авто-позашляховика для ЗСУ, відправили більше 300 пакунків із речами першої необхідності на передову, близько 300 великодніх пасок. Діти власноруч розфарбовують пакунки, листівки, розфарбовують мікроавтобуси для військових, які будуть відправлені на передову для виконання бойових завдань.

Невід’ємна складова навчально-виховного процесу, яка дозволяє розкрити інтелектуальний та духовний потенціал учнів є позашкілля.

На базі школи успішно функціонують танцювальна студія Шик-Денс-Студіо, секція художньої гімнастики, студія бального танцю «Діамант Еліт», художня майстерня, вокальний гурток для молодших школярів, гурток хорового співу, театральна студія «Експромт».

Також великою популярністю у дітей користуються спортивні секції: волейбол, баскетбол, футбол, бокс, карате, змішані єдиноборства, теніс.

Радіємо успіхам наших спортсменів, серед яких чемпіони та призери чемпіонатів і змагань України, Європи і світу!

Харчування

Так, протягом 2023-2024 навчального року для 247 учнів 1-11 класів, які належать до пільгових категорій організовано безкоштовне одноразове гаряче харчування.

Ведеться систематичний контроль за дотриманням натуральних норм харчування, затверджених Постановою Кабінету міністрів України №305 від 24.03.21 р.

Відповідно до запитів батьків гарячими сніданками забезпечені учні 1-11 класів та учні, які відвідують групи продовженого дня за батьківські кошти.

У харчоблоці постійно проводяться поточні ремонти, оновлюється кухонний інвентар, посуд, меблі. Харчоблок забезпечений електроплитами, електром’ясорубками, морозильними камерами, проведено гаряче водопостачання.

Оздоровлення

За фінансової підтримки Пристоличної сільської ради, плануємо оздоровити 290 школярів за літній період.

Оздоровлення дітей відбуватиметься на базі Клінічного санаторію «Карпати» (Закарпаття), який було обрано за підсумками конкурсу тендерних пропозицій.

Путівки на оздоровлення пропонувалися дітям із числа наступних категорій: діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених і багатодітних сімей, діти загиблих воїнів ЗСУ та діти учасників бойових дій, обдаровані діти, а також діти ВПО, які є потерпілими внаслідок воєнних дій.

Окрім того, цього року на базі ліцею працює пришкільний оздоровчий освітній табір для 315 діток, серед яких учні 1-4 класів ліцею та філії, а також вожаті із числа учнів середньої та старшої школи. Ключовою метою такого табору є організація роботи з подолання освітніх втрат із різних дисциплін базового циклу та спорту. Окрім того, час, проведений в такому таборі неодмінно сприяє психологічному розвантаженню учнів і відновленню психологічного здоров’я.

Замість висновків

Завдяки професіоналізму педагогів і небайдужості, свідомості батьків ми достойно вистояли навіть в умовах війни.

Вірю, впевнений, що спільними зусиллями, рухаючись в одному руслі та перебуваючи на одній хвилі, ми всі – і школа, і батьки, і місцева влада – зможемо досягти тих висот, до яких прагнемо.

Слава Україні! Слава її Героям!

bottom of page